تازه‌ها
خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک
http://sfdazanjan.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/slide.6gk-is-101.jpglink
http://sfdazanjan.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/slide.7gk-is-101.jpglink
http://sfdazanjan.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/slide.8gk-is-101.jpglink
http://sfdazanjan.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/44gk-is-101.jpglink
«
»
Progress bar

مرامنامه

مرامنامه

مرامنامه‌ی صندوق حمایت از توسعه‌ی بخش کشاورزی استان زنجان‌

 

صندوق حمایت از توسعه‌ی بخش کشاورزی استان زنجان حاصل مشارکت راهبردی و هدف‌مند تولیدکنندگان بخش کشاورزی و دولت برای توسعه‌ی سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی است. این صندوق به عنوان یک مؤسسه‌ی مالی - اعتباری می‌خواهد از طریق جذب مستمر منابع مالی تولیدکنندگان و دولت، فعالیت‌های تولیدی سهامداران خود و دیگر تولیدکنندگان در استان زنجان را پشتیبانی نماید.

مدیران صندوق به جهت نقش کلیدی و حساسی که به عهده گرفته‌اند، موظف به ایجاد تعامل، و برقراری ارتباطی سهل و آسان با سهامداران صندوق می‌باشند و همواره برای جلب اعتماد و رضایت‌مندی سهامداران به بالاترین درجه‌ی ممکن کوشش می‌نمایند و به‌طور مستمر در بهینه‌سازی کارها و روان‌سازی امور  همت می‌گمارند و حفظ اعتبار و حیثیت صندوق در کانون توجه ایشان قرار دارد. مهم‌تر این‌که اداره‌کنندگان صندوق باید به رعایت قوانین، مفاد اساسنامه و مصوبات مجمع عمومی پای‌بند باشند و برای دستیابی به اهداف کمی و کیفی مصوب اهتمام ورزند.

برنامه‌ریزی در صندوق برای ارائه‌ی خدمات و تسهیلات به گونه‌ای خواهد بود که رغبت تولیدکنندگان را برای توسعه‌ی صندوق، جلب مشارکت، خرید سهام و افزایش سرمایه ارتقاء دهد و زمینه را برای برقراری ارتباط نزدیک و مستمر با دستگاه‌های دولتی ذی‌ربط و هماهنگی با برنامه‌های مصوب ملی فراهم نماید. هم‌چنین باید برنامه‌ریزی برای نفوذ در بازارهای مالی کشور و بسط و توسعه‌ی همکاری با مؤسسات مالی - اعتباری و بانک‌ها مورد تأکید قرار گیرد.

سازماندهی صندوق چنان خواهد بود که کارکنان متخصص، با تجربه و شایسته در جایگاه سازمانی مناسب به کار گرفته شوند و بتوان عملکرد آن‌ها را همواره مورد ارزیابی قرار داد. هنگام سازماندهی صندوق باید به موضوع تقویت همکاری و هم‌گرایی بین شرکاء توجه شود و بستر مناسب برای سهیم شدن سهامداران در توانمندی‌های فنی، علمی، تخصصی، حقوقی، قانونی و مالی یکدیگر فراهم گردد. و نیز در طراحی ساختار و تدوین رویه‌های مورد استفاده در صندوق بهره‌گیری از فناوری‌ها و شیوه‌های نوین عملیاتی برای ارائه‌ی خدمات با کیفیت‌تر و با شرایط آسان‌تر الزامی می‌نماید.

کارکنان صندوق در روابط خود با مراجعان  رعایت ادب، نزاکت و گشاده‌رویی را اصلی ضروری دانسته و با ارج نهادن و احترام گذاشتن به ارزش‌های مورد قبول سهامداران برای جلب رضایت‌مندی آن‌ها تلاش می‌نمایند. هم‌چنین برای پیش‌گیری از به وجود آمدن تعارض بین سهامداران، مدیران و کارکنان صندوق در کلیه‌ی معاملات بین صندوق و سهامداران، بر رعایت انصاف و عدالت تأکید می‌نمایند.

نظارت و ارزیابی طوری انجام می‌گیرد که انواع خدمات صندوق و نحوه‌ی ارائه‌ی آن‌ها مستندسازی شده و به‌طور شفاف قابل فهم و مستمر به سهامداران اطلاع‌رسانی گردد. گزارشات مکتوب از پیشرفت کار و نحوه‌ی پیشبرد امور خدمات ارائه‌شده توسط صندوق به‌طور صریح، منظم و ادواری به سهامداران ارائه خواهد شد و همراه با آن شرایط مناسب جهت نظارت و اعمال بازرسی‌های قانونی ایجاد می‌گردد.

بهره‌وری صندوق از طریق واگذاری کار مردم به خودشان و تلاش مستمر برای ارتقاء کارایی خدمات به وسیله‌ی حداقل‌سازی هزینه‌ها، کارمزدها و نرخ‌های سود صورت می‌گیرد. اداره‌کنندگان صندوق دائماً در حفظ و حراست از سرمایه و دارایی‌های صندوق کوشا بوده و برای رشد و توسعه‌ی آن تلاش می‌نمایند. در طراحی و ارائه‌ی خدمات همواره رفع نیازها و خواسته‌های مالی سهامداران و حمایت فراگیر از تولیدکنندگان مربوطه در کانون توجه خواهد بود. در همین حال دستیابی به اهداف بخش کشاورزی و منافع ملی نیز لحاظ می‌گردد. در هر حال باید اطمینان حاصل گردد که استفاده‌کننده‌ی نهایی یعنی تولیدکنندگان (اعم از خرد و کلان) از خدمات صندوق بهره‌مند می‌شوند.

 

این مرامنامه در چهل و سومین جلسه‌ی شورای سیاست‌گذاری به تاریخ 25 مهر 1384، تصویب گردید.

:: روابط عمومی صندوق حمایت از توسعهٔ بخش کشاورزی استان،

 

بازدید 10768 بار

اخبار صندوق‌های کشاورزی

وزارت کشاورزی

شرکت مادرتخصصی

عضویت در خبرنامه

برای دریافت تازه‌ترین‌های سایت صندوق زنجان (مطالب و پیوندها)، کافی است نشانی ایمیل خود را وارد و سپس پیوند ارسالی به ایمیلتان را تأیید نمایید:

 

 

آمار بازدید

امروزامروز206
دیروزدیروز503
تمام بازدیدهاتمام بازدیدها1570760

نظرسنجی

کدام گزینه، از اولویتهای اصلی صندوق توسعه کشاورزی زنجان باشد؟

تزریق نقدینگی و اعطای وام - 63.3%
نظارت بر تسهیلات پرداختی - 16.7%
افزایش سهم تشکلهای خصوصی - 6.7%
تجهیز منابع و جذب سرمایه دولتی - 3.3%
شناسایی و جلب تشکلهای جدید - 3.3%
ایحاد صندوقهای شهرستانی - 6.7%

مجموع آرا: 30
امکان ارسال نظر براي اين نظر سنجي غير فعال شده است در: فوریه 24, 2015
شما اینجا هستید: صفحه اصلی معرفی صندوق مرامنامه