تازه‌ها
خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک
http://sfdazanjan.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/slide.6gk-is-101.jpglink
http://sfdazanjan.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/slide.7gk-is-101.jpglink
http://sfdazanjan.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/slide.8gk-is-101.jpglink
http://sfdazanjan.com/modules/mod_image_show_gk4/cache/44gk-is-101.jpglink
«
»
Progress bar

گزارش برگزاری مجمع فوق‌العاده صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان زنجان

 

مجمع عمومی فوق‌العادۀ صندوق حمایت از توسعۀ بخش کشاورزی استان زنجان در ساعت 10 صبح روز دوشنبه مورخ 24 تیر 1398 با مشارکت 82 درصد اعضا و صاحبان سهام با هدف بررسی افزایش سرمایۀ صندوق برگزار گردید.

پس از ارائۀ گزارش بازرس و هیئت‌مدیره و بحث و تبادل نظر، مصوب شد سرمایۀ صندوق طی سه سال آتی از مبلغ 303 میلیارد ریال به 700 میلیارد ریال افزایش یابد. در این جلسه که با حضور آقای مهندس اشرفی عضو محترم هیئت‌مدیره و آقای هوشنگ محمدی مدیر محترم توسعۀ عملیات و بهبود بهره‌وری شرکت مادرتخصصی برگزار گردید، گزارشی از سیاست‌ها و راهبردهای شرکت مادرتخصصی در مورد فعالیت صندوق‌های استانی و شهرستانی ارائه کردند و مقرر شد جلسات مشترک با دستگاه متولی بخش کشاورزی استان و تشکل‌های عضو صندوق در زیربخش‌های تخصصی به منظور ارتقای سطح بهره‌وری فعالیت‌ها برگزار شود تا ان‌شاءالله در آیندۀ نزدیک شاهد افزایش کمی و کیفی عملکرد در بخش کشاورزی باشیم.

مجمع عمومی عادی سالیانۀ شركت صندوق حمایت از توسعۀ بخش کشاورزی استان زنجان روز چهارشنبه مورخ 10 بهمن 1397 با حضور بیش از 88درصد از سهامداران شرکت در محل سالن جلسات صندوق استان برگزار گردید.

 

در این جلسه گزارش هيئت‌مديره، بازرس و حسابرس قانونی در خصوص عملكرد شركت، بررسی و تصویب صورت‌های مالی (ترازنامه و حساب سود و زیان) شرکت برای سال مالی منتهی 30 آذر 1397،  بررسی و تصمیم‌گیری درخصوص نحوۀ تقسیم سود سالیانۀ شرکت انجام و مراتب به تأیید مجمع رسید.

 

در پایان بازرس و حسابرس قانونی شرکت برای سال مالی آتی نیز انتخاب شدند.

مجمع عمومی مؤسس صندوق حمایت از توسعۀ بخش کشاورزی شهرستان ابهر روز یک‌شنبه 14 بهمن 1397 با حضور صاحبان سهام، فرماندار و امام جمعۀ شهرستان و علیرضا اشرفی عضو هیئت‌مدیره و داریوش اعرابی مدیر امور مجامع و نمایندگان شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعۀ سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی، در محل سالن اجتماعات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ابهر برگزار شد.

در این مجمع همچنین اساسنامه و آیین‌نامه‌های صندوق تأیید و تصویب شد و هیئت‌مدیره و بازرسان شرکت نیز انتخاب گردیدند.

شایان ذکر است صندوق شهرستان ابهر با سرمایۀ اولیۀ 30 میلیارد ریال با حمایت سازمان جهاد کشاورزی استان، شرکت مادرتخصصی وزارت جهاد کشاورزی و مسئولان شهرستانی و مشارکت تولیدکنندگان شهرستانی، به عنوان 59مین صندوق شهرستانی کشور، و به‌منظور حمایت و پشتیبانی از کشاورزان شهرستان تأسیس و راه‌اندازی شده است.

به اطلاع كليۀ صاحبان سهام شركت صندوق حمایت از توسعۀ بخش کشاورزی استان زنجان (سهامی خاص) مي‌رساند كه جلسۀ مجمع عمومي عادي شركت مذكور در ساعت 10 صبح روز چهارشنبه مورخ 10 بهمن 1397 در محل سالن جلسات صندوق استان واقع در زنجان، کوی قدس، خیابان شهید مرتضی محمدی، پلاک290، طبقۀ سوم برگزار مي‌گردد.

بدين‌وسيله از نمايندگان قانوني صاحبان سهام دعوت به‌عمل مي‌آيد با در دست‌داشتن معرفي‌نامه از تشكل خود (به انضمام شمارۀ ثبت، شناسۀ ملی، تاریخ ثبت، کد ملی، و تاریخ تولد روز/ماه/سال نماینده) در روز و ساعت مقرر در محل مذكور حضور به‌هم رسانند.

 

دستورات جلسه

 

  1. ارائۀ گزارش هيئت‌مديره، بازرس قانونی و حسابرس درخصوص عملكرد شركت منتهی به 30 آذر 1397
  2. بررسی و تصویب صورت‌های مالی (ترازنامه و حساب سودوزیان) شرکت برای سال مالی منتهی 30 آذر 1397
  3. بررسی و تصمیم‌گیری درخصوص نحوۀ تقسیم سود سالیانۀ شرکت
  4. بررسی و تصمیم‌گیری درخصوص پرداخت پاداش اعضای هیئت‌مدیره، مدیرعامل و کارکنان شرکت
  5. بررسی و تصمیم‌گیری درخصوص حق‌الزحمۀ بازرس
  6. انتخاب بازرسان و حسابرس قانونی شرکت
  7. تعیین حق حضور در جلسات هیئت مدیره

 

ضمناً گزارش صورت‌های مالی شرکت و گزارش هیئت‌مدیره و بازرسان جهت ارائه به سهامداران محترم در دفتر صندوق آماده است.

هيئت‌مديره

 

 

 

کارگاه آموزشی قوانین مالیاتی و تکالیف تشکل‌های بخش کشاورزی با حضور مدیران و حسابداران تشکل‌های بخش کشاورزی سهامدار صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان زنجان روز چهارشنبه سوم بهمن 1397 به مدت 4 ساعت در محل سالن جلسات صندوق زنجان برگزار شد.

آقای مصطفی بسطامیان از مدیران ارشد اداره‌کل امور مالیاتی استان زنجان به‌عنوان مدرس کارگاه مباحث مالیات عملکرد شرکت‌ها، مادۀ 169، ارزش‌افزوده و کلیۀ مراحل آن، معافیت‌های مالیاتی در بخش کشاورزی، تسلیم اظهارنامه و قوانین مرتبط با آن، تکالیف قانونی مؤدیان مالیاتی و جرایم مالیاتی، تنظیم و تحریر دفاتر قانونی، مراحل رفع اختلافات مؤدیان، مالیات حقوق و اجاره بها، و سایر موارد را در کارگاه ارائه کردند و در طول مدت برگزاری کارگاه به سؤالات متعدد و چالشی شرکت‌کنندگان پاسخ دادند.

 

 

 

 

 

 

جلسه مشترک مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان زنجان با مدیران ارشد بانک کشاورزی در استان، در دفتر صندوق استان تشکیل شد.

در این جلسه که با حضور آقای دکتر صمدی سرپرست شعب بانک کشاورزی استان و معاونان و رئیس شعبه مرکزی برگزار شد، راه‌های همکاری و بهره‌گیری از پتانسیل‌های بانک و صندوق در بهبود و توسعه فعالیت تشکل‌های بخش کشاورزی، به‌ویژه تشکل‌های سهامدار صندوق استان، بررسی شد و مورد تأکید قرار گرفت.

 

 

 

 

 

 

جلسۀ مشترک مدیران و کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و سازمان جهاد کشاورزی استان و مدیران صندوق حمایت از توسعۀ بخش کشاورزی استان در تاریخ 17 دی 1397 در سالن جلسات صندوق استان تشکیل گردید.

 

در این جلسه گزارشی از فعالیت‌های صندوق ارائه شد و راه‌های تأمین اعتبار سهم دولت بررسی گردید.

 

آقای مهندس احمد خداوردی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اظهار داشت: بخش کشاورزی در استان یک بخش کلیدی است و یکی از اولویت‌های مهم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، حمایت از صندوق حمایت از توسعۀ بخش کشاورزی استان زنجان است.

 

 

 

جلسه کارگروه توسعه صندوق استان زنجان

آقای مهندس رضوی مدیرعامل و رییس هیئت‌مدیره به اتفاق آقای مهندس اشرفی عضو هیئت‌مدیره شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی در تاریخ 9 دی 1397 در سفر به استان زنجان در جلسه مشترک کارگروه توسعه صندوق استان زنجان شرکت کردند.

در این جلسه که با حضور دکتر جعفری ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان، اعضای هیئت‌مدیره صندوق استان و اعضای کارگروه متشکل از مدیران تشکل‌های عضو صندوق و مدیران ارشد بخش کشاورزی تشکیل شد اعضای کارگروه بر ضرورت تولید سفارشی، پیداکردن حلقه‌های مفقوده، افزایش سطح بهره‌وری، استفاده از ظرفیت ماده 31 و تبصره 18، حمایت از شرکت‌های پشتیبان و جهت‌دهی بهره‌برداری از اعتبارات به سمت توسعه تأکید کردند.

آقای مهندس رضوی، صندوق استان زنجان را خوب و پیشرو معرفی کرد و گفت: در استان زنجان ساختارسازی درستی انجام شده و وفاق و همدلی خوبی بین بخش‌های مختلف وجود دارد. ایشان در ادامه اظهار داشتند: صندوق ابزاری است که باید بتواند همه عناصر توسعه را کنار هم جمع کند. با توجه به عملکرد خیلی خوب استان در همه زمینه‌ها توقع ما از صندوق زنجان فوق‌العاده بیشتر شده و ما به‌دنبال نوگرایی و ایده‌های جدید هستیم. نسخه واحد برای استان‌ها وجود ندارد و باید روش‌ها و کارکردها بومی‌سازی شوند.

 

جلسه مشترک با استاندار زنجان

آقای مهندس رضوی همچنین در سفر به استان زنجان با دکتر حقیقی استاندار زنجان دیدار کردند و در این برنامه ایشان به اتفاق آقای دکتر جعفری اهداف، عملکردها و وضعیت سرمایه‌گذاری و اعتبارات تخصیصی در استان زنجان نسبت به سایر استان‌ها نکات مهمی را بیان کردند و مساعدت استانداری را خواستار شدند.

دکتر فتح‌الله حقیقی استاندار زنجان نیز ضمن اعلام این نکته که در حال حاضر وضعیت و عملکرد صندوق خوب است، ابراز داشتند: صندوق با کار کارشناسی تأسیس شده و به همین دلیل بین مردم جا افتاده است و مردم به آن اعتماد دارند. کار بسیار خوب و ارزشمندی انجام شده و مردم هم استقبال کرده‌اند. ما باید صندوق را تقویت کنیم و نیازمند کمک شرکت مادرتخصصی هم هستیم. من حتماً قول می‌دهم که به صندوق کمک کنیم.

 

جلسه مشترک با ریاست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان

آقای مهندس رضوی در سفر به استان زنجان با دکتر شهرام طهماسبی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار ایشان به اتفاق اقای دکتر جعفری اهداف، عملکردها و وضعیت سرمایه‌گذاری و اعتبارات تخصیصی در استان زنجان نسبت به سایر استان‌ها نکات مهمی را بیان کردند و مساعدت ایشان را خواستار شدند.

دکتر طهماسبی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان نیز ضمن ابراز خوشبختی از این دیدار، گفت: سازمان مدیریت از روش‌های نوین که موجب بهبود و ارتقای بهره‌وری در بخش کشاورزی گردد، استقبال می‌کند و در تخصیص اعتبار برای صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی استان و شهرستان‌های ابهر و خدابنده مساعدت خواهد کرد.

 

بازدید از فعالیت‌های مؤسسه مصباح حسینیه اعظم زنجان

آقای مهندس رضوی در سفر به استان زنجان همچنین از فعالیت‌های تشکل مؤسسه مصباح حسینیه اعظم زنجان بازدید کردند.

در این بازدید که از مرکز پرورش تولید منابع ژنی گوسفند افشار (ژن چندقلوزایی در گوسفند افشار) بازدید شد، مدیران و کارشناسان مؤسسه گزارشی از مراحل اصلاح، تکثیر و گسترش و توسعه استفاده از قوچ‌های تولیدی در سطح وسیعی از استان و استان‌های همجوار با اقلیم مشابه ارائه نمودند. آقای مهندس رضوی ضمن تقدیر از فعالیت‌های موسسه ابراز داشت: صندوق آماده هر نوع همکاری در انجام برنامه‌های مؤسسه است.

 

 

 

 

جلسۀ هماهنگی تأسیس صندوق توسعۀ کشاورزی شهرستان خدابنده روز شنبه 28 مهر 1397 با حضور فرماندار، معاونان، بخشداران، و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و مسئولان واحدهای تابعۀ جهاد کشاورزی و مدیرعامل صندوق توسۀ کشاورزی استان زنجان در محل فرمانداری خدابنده تشکیل شد.

در این جلسه مقرر شد تمامی عوامل دست اندرکار، جلسات توجیهی با دهیاران و کشاورزان در روستاهای شهرستان خدابنده برگزار کنند تا نسبت به تکمیل پرسشنامه ها و در نهایت تدوین طرح تأسیس صندوق توسعۀ کشاورزی شهرستان خدابنده اقدام گردد.

 

 

 

جلسۀ هیئت‌مدیرۀ صندوق زنجان روز یک‌شنبه هشتم مهر 1397 در محل اتحادیۀ شرکت‌های تعاونی روستایی شهرستان خدابنده برگزار شد.

اعضای هیئت‌مدیره و بازرس صندوق زنجان به اتفاق مدیران شرکت تعاونی پژوهشگران صنعت کشاورزی استان زنجان و شرکت همیار کشاورز زنجان از مزارع تولید محصول سالم لوبیا و سیب‌زمینی در اراضی روستای نیماور شهرستان زنجان و روستای ورجوشان شهرستان خدابنده بازدید کردند و در جریان مراحل مختلف فعالیت این دو شرکت برای تولید محصول سالم قرار گرفتند.

همچنین اعضای هیئت‌مدیرۀ صندوق زنجان از سایت بوجاری بذور اتحادیۀ شرکت‌های تعاونی روستایی خدابنده بازدید کردند. در این بازدید که مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خدابنده نیز حضور داشت، کارشناس فنی و مدیرعامل اتحادیه شهرستان توضیحاتی در خصوص مراحل مختلف تولید، فراوری و توزیع بذر اصلاح‌شده گندم آبی ارائه کردند.

در پایان، جلسۀ هیئت‌مدیرۀ صندوق زنجان در محل سالن جلسات اتحادیۀ شرکت‌های تعاونی روستایی شهرستان خدابنده تشکیل شد و ضمن بررسی فعالیت‌های کشاورزی و ظرفیت‌های موجود شهرستان و توجه به وظایف نظارتی صندوق بر تشکل‌های سهامدار در نحوۀ اثربخشی تسهیلات اعطایی، با تقدیر از فعالیت تشکل‌ها، بر ضرورت تسریع در تأسیس و راه‌اندازی صندوق شهرستان خدابنده تأکید کردند.

صفحه1 از11

اخبار صندوق‌های کشاورزی

شرکت مادرتخصصی

خبرگزاری کشاورزی ایران

عضویت در خبرنامه

برای دریافت تازه‌ترین‌های سایت صندوق زنجان (مطالب و پیوندها)، کافی است نشانی ایمیل خود را وارد و سپس پیوند ارسالی به ایمیلتان را تأیید نمایید:

 

 

آمار بازدید

امروزامروز240
دیروزدیروز765
تمام بازدیدهاتمام بازدیدها1259368

نظرسنجی

کدام گزینه، از اولویتهای اصلی صندوق توسعه کشاورزی زنجان باشد؟

تزریق نقدینگی و اعطای وام - 63.3%
نظارت بر تسهیلات پرداختی - 16.7%
افزایش سهم تشکلهای خصوصی - 6.7%
تجهیز منابع و جذب سرمایه دولتی - 3.3%
شناسایی و جلب تشکلهای جدید - 3.3%
ایحاد صندوقهای شهرستانی - 6.7%

مجموع آرا: 30
امکان ارسال نظر براي اين نظر سنجي غير فعال شده است در: فوریه 24, 2015
شما اینجا هستید: صفحه اصلی همه مطالب